خلاصه داستان

خانه یک خانواده حومه شهری توسط شیطان تسخیر شده است. آنها باید برای آزاد کردن روح دختر کوچکشان که گرفتار طلسم شده تلاش کنند اما...

تصاویر

8عکس ها

جزئیات

سام راکول که بازیگر فیلمهای مطرحی از جمله « هفت روانی » و « ماه » بوده، در نقش اصلی فیلم حضور دارد. رزماری دویت هم که احتمالا او را با « مرد سیندرلایی » به خاطر خواهید آورد، در فیلم حضور دارد. جرد هریس سریال « مرد دیوانه » را هم می توانید در فیلم پیدا کنید.

خانواده بوین که به تازگی دچار مشکلات مالی شده اند، به یک خانه ای جدید نقل مکان می کنند اما این خانه جدید کلی ارواح خبیث دارد که بیکار در آنجا خانه منتظر مانده اند تا بوین ها به این مکان نقل مکان کنند تا بساط تسخیر کردنشان را به راه کنند و…

گیل کنان در سال ۲۰۰۶ انیمیشن « خانه هیولا » را ساخت و این انیمیشن توانست نامزد اسکار بهترین انیمیشن سال شود. کنان در سال ۲۰۰۸ « شهر خاکستر » را کارگردانی کرد و پس از آن ۷ سال بود که در سینما رویت نشده بود.

سام راکول بازی خوبی در نقش پدر خانواده دارد. در مجموع حضور راکول که بازیگر خوبی است، برای فیلمی در چنین سطحی زیادی است.

مثل هر فیلم ترسناک دیگه ای، « روح خبیث» چندتایی سکانس ترسناک دارد که می ترساند اما زودتر از آنچه که فکر را بکنید فراموش می شود.

برخلاف نسخه کلاسیک سال ۱۹۸۲، در اینجا شخصیت ها گسترش پیدا نمی کنند و اصلا توجهی به بود و نبودنشان نشده است. از بابت شخصیت پردازی، نسخه کلاسیک در جایگاه شایسته ای در سینمای ترسناک قرار دارد.

فیلم اگرچه نام بازسازی را یدک می کشد اما المان های نسخه اصلی را حفظ نکرده. در « روح خبیث » کلیت داستان بازسازی شده اما از لحاظ کیفیت روایت جزئیات، نسخه جدید هیچ حرفی برای گفتن ندارد و همه چیز سریع رخ می دهد

استفاده از عروسک، ترس های لحظه ای به سبک ” بوووو ” ، یکدفعه ای سر بر برگرداندن و یک چهره را دیدن و مسائلی از این دست، فکر نمیکنم دیگر بتواند کسی را بترساند چه برسد به طرفداران سینمای ترسناک!

CGI استفاده شده در فیلم کیفیت مناسبی ندارد.

شاید بازسازی فیلم ترسناک « روح » محصول سال ۱۹۸۲ که نامزد ۳ اسکار هم بوده، بدترین تصمیمی بود که می شد گرفت چراکه بسیار کم اتفاق می افتد که بازسازی یک اثر ترسناک بهتر از نسخه کلاسیک اثر باشد و « روح خبیث» هم از این قاعده مستثنی نیست.چنانچه می خواهید این فیلم را تماشا کنید، دست نگه دارید، و به سراغ نسخه سال ۱۹۸۲ بروید.

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =